Styczeń 17 2019 07:24:49
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Pliki do pobrania
· Newsy
· Kontakt
· Szukaj

· Kalendarz
· Mapa serwisu
· Facebook Connect
Ostatnie artykuły
· Na łące
· Liściaki - kompozycj...
· Mam swoje miejsce - ...
· Poznajmy się - zajęc...
· Zdrowo jem
Ankieta
Czy dzieci lubią zajęcia z języka obcego w przedszkolu?

Tak lubią
Tak lubią
100% [2 głosy]

Raczej tak
Raczej tak
0% [0 głosów]

Nie lubią
Nie lubią
0% [0 głosów]

Ciężko stwierdzić
Ciężko stwierdzić
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 2
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 12/07/2017 21:09
Zakończono: 13/01/2018 09:24

Archiwum ankiet
Ostatnie Fotki
Sowa z liści
Warzywne kukiełki
Jesienny kącik
Pacynki do zabaw teatralnych
Foto chmurka
Reklamy
Nawigacja
Artykuły » Scenariusze zajęć dzieci 4letnie » Wycieczka po Poznaniu
Wycieczka po Poznaniu

Scenariusz zajęć

TEMAT KOMPLEKSOWY: Baśniowe Ludki poznają swoje miasto
TEMAT DNIA: Wycieczka po Poznaniu

GRUPA: 4-latki Baśniowe Ludki
PROWADZĄCA: Dorota Pietrzak
DATA: 28.02.2013

CELE OGÓLNE:
- kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej
- zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych przez kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej

CELE OPERACYJNE:
- dziecko potrafi obserwować i opisywać otoczenie
- potrafi wypowiadać się na tematy związane z działaniami i obserwacjami
-zna nazwę swojej miejscowości
- poznaje wygląd i symbolikę herbu własnej miejscowości
-nabywa świadomość narodową
-rozpoznaje i docenia wartości kultury (zabytki miasta rodzinnego)

METODY PRACY:
-metoda słowna - rozwijanie procesów poznawczych i poszerzanie zasobów wiadomości dziecka
- metody aktywizujące: postawy twórczej, zajęcia inspirujące wyobraźnię, komunikacja
- metoda zadań stawianych do wykonania
- metoda gimnastyki twórczej według Rudolfa Labana

FORMY PRACY:
- z całą grupą
- w małych zespołach
- indywidualnie

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-klocki różnego typu, literatura dziecięca (książki o Poznaniu), kolorowe widokówki z zabytkami miasta, albumy, plakaty, odtwarzacz, płyta CD Lejerów, prostokąty i trójkąty różnej wielkości z kolorowego papieru, klej, kartki formatu A4

PODSTAWA PROGRAMOWA:
1.2, 3.1, 3.3, 4.1, 5.4, 8.1, 8.3, 9.1, 9.2, 14.1, 15.2

PRZEBIEG ZAJĘCIA:
1.Moje miasto - zabawy konstrukcyjne -; tworzenie budowli przestrzennych z klocków.
2.Zabawa ruchowa: Lot nad Poznaniem - naśladowanie lotu samolotu, start i lądowanie przy kolejnych zabytkach (ułożone widokówki).
3.Słuchanie krótkich opowiadań o Poznaniu: Jadę tramwajem i Poznań poznaję.
4.Piosenka: Poznańskie koziołki - zabawa ruchowa przy piosence Łejerów.
5.Spacer w okolicy przedszkola, obserwacja różnic w zabudowie (bloki na osiedlu - zabytki Starego Miasta).
6.Zabawa matematyczna: Figury geometryczne - posługiwanie się prostokątami i trójkątami w toku zabaw i zajęć. Porównywanie ich kształtu. Odszukanie tych figur w otoczeniu. Układanie z kolorowych prostokątów i trójkątów kompozycji (bloki na osiedlu, kamieniczki na Starym Rynku). Przeliczanie elementów. Porównywanie liczebności zbiorów poprzez łączenie elementów w pary.
7. Praca plastyczna: Kamieniczki Starego Miasta - wykorzystanie kolorowych prostokątów i trójkątów, naklejanie na kartkę A4. Zachowanie porządku i ładu na swoim miejscu pracy. Zorganizowanie wystawki prac.
8.Zabawa ruchowa: Spacer z poznańskimi koziołkami - ćwiczenia z elementami czworakowania, równowagi, skoku i podskoku.

sł. Wanda Chotomska,
muz. Mariusz Matuszewski.Matuszewski.

Poznańskie koziołki


Jest na naszym rynku zegar z koziołkami,
a te koziołeczki bodą się rogami.
Oj tak, tak, oj tak, tak, bodą się rogami.
Spoglądają z góry koziołki rogate.
Co się porobiło z ludźmi i ze światem?
Oj tak, tak, oj tak, tak z ludźmi i ze światem.
Ten się z tamtym kłóci, ten się z tamtym leje,
nie wiedzą koziołki co się z ludźmi dzieje.
Oj tak, tak, oj tak, tak, co się z ludźmi dzieje.

W głowy się pukają kozły ratuszowe,
my to samo zróbmy, puknijmy się w głowę.
Jak się pukniesz w głowę, w głowie się rozjaśni,
kochajcie się ludzie, dosyć mamy waśni.
Oj tak, tak, oj tak, tak, dosyć mamy waśni.

Skoczyły na rynek koziołki z ratusza,
razem z koziołkami tłum do tańca rusza.
Oj tak, tak, oj tak, tak, tłum do tańca rusza.
Kłaniaj się koziołkom, tupnij obcasami,
zaśpiewaj i zatańcz razem z koziołkami.
Oj tak, tak, oj tak, tak, razem z koziołkami.

W głowy się pukają kozły ratuszowe,
my to samo zróbmy, puknijmy się w głowę.
Jak się pukniesz w głowę, w głowie się rozjaśni,
kochajcie się ludzie, dosyć mamy waśni.
Oj tak, tak, oj tak, tak, dosyć mamy waśni.


LITERATURA:
1. Maja Rausch: "Zostań małym poznawczą", cz. 1 i 2
2. Eliza Piotrowska: "Jadę tramwajem i Poznań poznaję"

Komentarze
#1 | Monika dnia marzec 03 2013 18:34:56
Serdecznie dziękujemy za nadesłany scenariusz Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło




Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przedszkole Krasnoludki
Rok Szkolny 2009/2010
Rok Szkolny 2010/2011
Rok Szkolny 2011/2012
Rok Szkolny 2012/2013
Rok Szkolny 2017/2018
Facebook
Kanały RSS
RSS Komentarze: gałąź
RSS Komentarze: kategoria

RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Linki
Polecamy
PUBLIKACJE NAUCZYCIELI



Strony Nauczycieli
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Wygenerowano w sekund: 0.04 30,783,995 unikalne wizyty