Październik 13 2019 22:00:20
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Pliki do pobrania
· Newsy
· Kontakt
· Szukaj

· Kalendarz
· Mapa serwisu
· Facebook Connect
Ostatnie artykuły
· Na łące
· Liściaki - kompozycj...
· Mam swoje miejsce - ...
· Poznajmy się - zajęc...
· Zdrowo jem
Ankieta
Czy dzieci lubią zajęcia z języka obcego w przedszkolu?

Tak lubią
Tak lubią
100% [2 głosy]

Raczej tak
Raczej tak
0% [0 głosów]

Nie lubią
Nie lubią
0% [0 głosów]

Ciężko stwierdzić
Ciężko stwierdzić
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 2
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 12/07/2017 21:09
Zakończono: 13/01/2018 09:24

Archiwum ankiet
Ostatnie Fotki
Sowa z liści
Warzywne kukiełki
Jesienny kącik
Pacynki do zabaw teatralnych
Foto chmurka
Reklamy
Rok Szkolny 2009/2010
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nauczycielką przedszkola nr 24 w Bielsku - Białej. W roku szkolnym 2009/2010 prowadzę grupę dzieci 3 i 4 letnich, które nazywają się "Krasnoludki". Codziennie w przedszkolu prowadzone są ciekawe zajęcia takie jak np. ruchowe, plastyczne, muzyczne. Dzieci mogą się bawić w specjalnie zorganizowanych kącikach tematycznych i rozwijać swoje zainteresowania. W tym miejscu, jakim jest przedszkole codziennie mnóstwo się dzieje i dzieci mogą się nauczyć nowych nie znanych wcześniej rzeczy. Zapraszam do poznania moich "Krasnoludków".

Co ciekawego robimy w przedszkolu?

Poznajemy przedszkole i nowych kolegów.
01.09.2009 roku jest wyjątkowym dniem dla wielu dzieci, które po raz pierwszy przychodzą do przedszkola. Dzień też jest bardzo emocjonujący również dla ich rodziców:) Pierwsze dni w przedszkolu często bywają smutne bo nie ma przy dziecku jego ukochanych rodziców, ale Panie starają się zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji i ciepłą atmosferę. Przez cały miesiąc wrzesień dzieci poznają nowych kolegów i koleżanki, uczą się zwyczajów panujących w przedszkolu oraz zasad bezpieczeństwa. Są to tematy najczęściej realizowane podczas pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu.

Marzycielska Poczta
Dzieci z grupy młodszej wzięły udział w akcji charytatywnej "Marzycielska Poczta" - piszemy listy do chorych dzieci. Jest to akcja, która ma na celu wsparcie dla dzieci nie uleczalnie chorych. Razem z moimi przedszkolakami przygotowaliśmy rysunki oraz wspólnie napisaliśmy listy do Martynki, Kasi, 6 i 13 letniej Natalki. Obecnie do wysłania przygotowane są dwa listy, a dzieci nadal zbierają samodzielnie wykonane obrazki czy prace plastyczne. Akcja uwrażliwia dzieci na cierpienia innych oraz uczy empatii i chęci wsparcia oraz dzielenia się z innymi. Zachęcam wszystkich gorąco do wzięcia udziału w akcji, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.marzycielskapoczta.pl

Spotkanie z Policjantami
W październiku do przedszkola zawitali wyjątkowi goście - Panowie Policjanci. Spotkanie z dziećmi odbyło się w ramach realizacji programu "Bezpiecznie to znaczy jak...?" Policjanci opowiedzieli dzieciom o tym, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, o bezpiecznych zabawach na podwórku i w ogrodzie przedszkolnym oraz o bezpieczeństwie w domu. Dzieci mogły również obejrzeć sprzęt, z którym pracują policjanci a także obejrzeć policyjny radiowóz. Spotkanie z policjantem okazało się ciekawym doświadczeniem, po którym większość chłopców w przyszłości zostanie policjantami.

Konkurs "Jesienne Obrazy"
W naszym przedszkolu w listopadzie zorganizowano konkurs plastyczny z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Maluszki bardzo się napracowały i w rezultacie 4 z nich otrzymało dyplomy oraz drobne upominki. W konkursie wzięły również udział zaprzyjaźnione placówki: Przedszkole nr 16 i 32 w Bielsku - Białej.

Spotkanie Andrzejkowe
30.11.2009 roku zgodnie z tradycją w przedszkolu zorganizowano Andrzejki. Nie zabrakło wróżb i Andrzejkowych opowieści. Wróżyliśmy sobie z butów, losowaliśmy obrazki kim zostaniemy w przyszłości, odgadywaliśmy również jakie postacie widać w cieniach na ścianie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku:)

Aniołkowe Święta
W grudniu dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Skoczowie. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami z wyróżnieniem za udział w konkursie. Celem konkursu było zapoznanie z tradycją wysyłania kartek świątecznych z życzeniami do bliskich osób.

Spotkanie ze św. Mikołajem
W dniu 04.12.2009 roku dzieci spotkały się ze św. Mikołajem. Już od samego rana dzieci przygotowywały się na wizytę Mikołaja. Same przygotowały dla Mikołaja prezent w postaci samodzielnie wykonanych obrazków. Wreszcie przybył św. Mikołaj. Końca nie było powitaniom. Dzieci zaśpiewały dla Mikołaja piosenki, deklamowały wierszyk oraz zatańczyły do ulubionych piosenek. Św. Mikołaj opowiedział dzieciom o życiu w dalekiej Laponii oraz przeczytał dzieciom bajkę. Na koniec wizyty odbyło się oczywiście wręczenie paczek oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie. Szkoda, że Mikołaj musiał odjechać, ale na swojej drodze miał jeszcze mnóstwo dzieci do odwiedzenia... Do zobaczenia za rok...

Spotkanie wigilijne
W dniu 16.12.2009 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne obu grup przedszkolnych. Spotkaliśmy się przy choince, dzieliliśmy się opłatkiem i życzyliśmy sobie Wesołych Świąt. Wspólnie słuchaliśmy kolęd i opowiadaliśmy sobie o świątecznych przygotowaniach w naszych domach.

Dzień Babci i Dziadka
W dniu 16.01.2010 roku zaprosiliśmy do przedszkola nasze ukochane Babcie i Dziadków. Przygotowaliśmy dla nich uroczysty występ, żeby pokazać jak bardzo ich kochamy. Były piosenki, tańce i wierszyki. Na koniec podarowaliśmy Babciom i Dziadkom upominki i zaprosiliśmy do Kawiarenki na słodki poczęstunek.

Bal Karnawałowy
W dniu 13.02.2010 roku w naszym przedszkolu odbył się wielki Bal Karnawałowy. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy również naszych rodziców. W tym dniu w przedszkolu pojawiło się mnóstwo bajkowych postaci takich jak księżniczki, Kubuś Puchatek, kowbojka, pirat, kotki, lew i mnóstwo innych. Piękne kolorowe stroje i dekoracje zachęcały do wspaniałej zabawy. Nasi rodzice mogli skosztować potraw ze Stołu Regionalnego oraz ze Zdrową Żywnością, my natomiast dostaliśmy pyszny tort, który został zlicytowany na przedszkolnej aukcji. Na koniec balu karnawałowego każde z dzieci wzięło udział w loteryjce i mogło wylosować dla siebie drobny upominek na pamiątkę balu.

Robimy sok ze świeżych owoców
W dniu 10.03.2010 roku robiliśmy z naszą panią sok ze świeżych owoców. Tym razem były to pomarańcze. Dzieci przez kilka dni przynosiły do przedszkola owoce. Pierwszy raz robiliśmy w przedszkolu sok i oczywiście postanowiliśmy to powtórzyć, ponieważ dzieciom sok bardzo zasmakował. Maluszki z ciekawością obserwowały jak robi się sok. Dowiedziały się przy okazji jak działa wyciskarka do soków i jak należy korzystać z urządzeń elektrycznych. Myślę, że było to dla nich ciekawe doświadczenie.

Urodziny w naszym przedszkolu
Dziś w przedszkolu odbyła się kolejna mała grupowa uroczystość:) Nasz przedszkolak Radzio skończył dzisiaj 5 lat:) Wszystkie koleżanki i koledzy wspólnie złożyli życzenia i odśpiewaliśmy Sto lat! W naszym przedszkolu od lat jest kontynuowana tradycja uroczystego obchodzenia urodzin naszych przedszkolaków. Solenizanci zawsze przynoszą słodycze. Solenizant zawsze otrzymuje również życzenia od wszystkich Pań pracujących w przedszkolu oraz drobny upominek od Pani Dyrektor.

W poszukiwaniu Wiosny
Z utęsknieniem wyczekujemy wiosny:) przez cały ubiegły tydzień poznawaliśmy zwiastuny wiosny, wykonaliśmy piękne prace plastyczne:) wykleiliśmy fioletowe krokusy, pokolorowaliśmy sylwetę bociana a w oknach pojawiły się kolorowe wiosenne dekoracje:) szukamy wiosny na całego:) Nawet w naszej sali zrobiliśmy wiosenne porządki, posegregowaliśmy klocki, razem z paniami poukładaliśmy książki, lalki i wszystko wróciło na swoje miejsce w kącikach zabaw. Wiosno czekamy na Ciebie.

Wielkanocne Pisanki
Dziś na zajęciach robiliśmy Wielkanocne Pisanki. Wyklejaliśmy sylwetę pisanki mozaiką z papieru kolorowego, kolorowymi paseczkami i serduszkami z papieru kolorowego. Było przy tym trochę pracy ale i dużo zabawy. Wczoraj posialiśmy rzeżuchę i przygotowaliśmy Wielkanocny koszyczek. Cały tydzień będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkiej Nocy. (Wzór pisanki można zobaczyć w Galerii na stronie).

Święta święta i po świętach...
Dziś wróciliśmy po świętach do przedszkola. I już dzieją się ciekawe rzeczy. Dziś nasza Pani zabrała nas do "Teatru 7 bajek", na przedstawienie kukiełkowe pt. "Czerwony kapturek". Dzięki temu mogliśmy zobaczyć, kukiełkowe przedstawienie. Pani opowiedziała nam o tym jak należy zachowywać się w teatrze, jak należy się do teatru ubrać. Kiedy będziemy starsi pójdziemy do prawdziwego teatru na prawdziwe przedstawienie z aktorami. Jutro sami staniemy się aktorami i będziemy bawić się w teatr. Przebierzemy się w kolorowe stroje i będziemy śpiewać piosenki i recytować wierszyki.

Żałoba Narodowa 10.04.2010 roku
W tym dniu miała odbyć się uroczystość uczczenia pamięci poległych oficerów w Katyniu 70 lat temu. Niestety był to dzień, w którym zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński oraz jego żona Maria. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem razem z prezydencką parą zginęło wielu wybitnych polityków, całe dowództwo naszej Armii oraz księdza i wielce zasłużeni dla Polski ludzie. Zginęli między innymi, Anna Walentynowicz, Janusz Kurtyka, Zbigniew Wasserman, Aleksander Szczygło, Ryszard Kaczorowski, Przemysław Gosiewski, Maciej Płażyński, Jerzy Szmajdziński, Krzysztof Putra, Tomasz Merta i wielu innych. Razem z dziećmi uczciliśmy pamięć poległych tworząc flagi Polski z kirem oraz kącik ku pamięci ofiar katastrofy. (Flagi można zobaczyć w Galerii na stronie)

Zakładamy Zielony Kącik
14.04.2010 założyliśmy w przedszkolu "Zielony Kącik". Dzieci razem z paniami posadziły różę oraz róże sadzonki kwiatów, a także posiały nasionka. Teraz będziemy obserwować, jak rosną nasze roślinki. Będziemy je podlewać i o nie dbać. (Zdjęcie kącika można zobaczyć w Galerii na stronie.) Ciekawe co z nich wyrośnie i jak będą wyglądały kwiatuszki?

Dzień Strażaka
29 kwietnia 2010 roku do przedszkola zawitali wyjątkowi goście. Przyjechali do nas strażacy z Jednostki Wojskowej w Bielsku - Białej. Pokazali nam sprzęt strażacki i wóz, którym do nas przyjechali. Jeden ze strażaków puścił wodę z węża strażackiego i ku naszemu zdziwieniu pojawiła się tęcza:) taka jak po deszczu. Zabawie nie było końca. Niestety jednak spotkanie dobiegło końca a strażacy otrzymali od dzieci piękne bukiety kwiatów i podziękowania za wizytę w naszym przedszkolu.

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...
W piątek 07.05.2010 roku pojechaliśmy razem z naszymi kolegami i koleżankami ze starszaków do kliniki stomatologicznej na przegląd ząbków. Było bardzo fajnie, najpierw panie opowiadały nam i pokazywały jak prawidłowo myć ząbki a później pan dentysta sprawdził nam ząbki. Zabawy było co nie miara:)

Zbliża się wielka uroczystość....
Przez cały maj przygotowujemy się do Uroczystości z okazji Dnia Rodziny i Zakończenia roku szkolnego. Rodzice będą mieli piękną niespodziankę. Ćwiczymy wierszyki, piosenki, tańce i ... coś jeszcze. Ale cicho sza, to będzie niespodzianka.

Przyszło lato...
Wreszcie po długich deszczach przyszło prawdziwe lato. Dzisiaj pluskaliśmy się w wodzie dla ochłody, zabawy było co nie miara:) wszyscy byli mokrzy, ale nikomu to nie przeszkadzało:) zimna woda w taką pogodę jest bardzo przyjemna:) jutro pewnie rozłożymy kocyki i dalej będziemy korzystać z uroków lata:)

Uroczystość z okazji Zakończenia roku szkolnego i Dzień Rodziny
17 czerwca 2010 roku odbyła się uroczystość zakończenie roku szkolnego oraz Dzień Rodziny. Dzieci w pięknych strojach śpiewały, tańczyły i recytowały dla swoich rodziców wierszyki. A potem odbył się pokaz mody:) dzieci przebrały się za postacie przez nie wybrane i tak na przykład była: mama góralka, mama krawcowa, mama na balu karnawałowym, mama na wakacjach, oraz oczywiście tata: polityk, strażak, biznesmen, rybak itp. Wszyscy rodzice z dumą obserwowali swoje dzieci. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły upominki swoim rodzicom, a same otrzymały drobne podarunki. Kiedy uroczystości dobiegły końca dzieci zaprosiły rodziców na poczęstunek do "Kawiarenki", w której znalazły się nie tylko słodkości, ale również koreczki dla rodziców:)

Żegnamy przedszkole, witamy wakacje
30.06.2010 roku dzieci przyszły do przedszkola po raz ostatni. Były pożegnania i rozmowy o wakacjach. Dzieci nie mogły się rozstać ze swoimi kolegami. Niektóre z dzieci wrócą do "Krasnoludków" po wakacjach inne pójdą do starszaków. Do zobaczenia po wakacjach!!!!!

Komentarze
#1 | Monika dnia czerwiec 19 2010 18:46:55
Kończy się powolutku rok szkolnySmile Życzę wszystkim moim dzieciaczkom udanych wakacjiSmile do zobaczenia we wrześniu
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Reklamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przedszkole Krasnoludki
Rok Szkolny 2009/2010
Rok Szkolny 2010/2011
Rok Szkolny 2011/2012
Rok Szkolny 2012/2013
Rok Szkolny 2017/2018
Facebook
Kanały RSS
RSS Komentarze: gałąź
RSS Komentarze: kategoria

RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Linki
Polecamy
PUBLIKACJE NAUCZYCIELIStrony Nauczycieli
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Wygenerowano w sekund: 0.04 35,452,474 unikalne wizyty